Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
Vzkazy
19.01.2018
• anonym  |  19.01.2018 11:09:25  |  IP: 88.103.---.---
Ivo, nemáš zaplaceno pojistné za pojištění odpovědnosti za škodu. Termín je do 26.1. Dost to spěchá !!! Mrkni na to. Michal Veselý; Česká pojišťovna

28.05.2014
• Iva Rosická  |  28.05.2014 14:26:55  |  IP: 85.70.---.---
NESKUTEČNĚ SKUTEČNÝ PŘÍBĚH – KTERÝ SE SKUTEČNĚ STA

Mým skutečným příběhem bych chtěla upozornit na relativně malé chybky, které jsem udělala a z kterých mám opravdu velký problém. Chtěla bych čtenářům tímto napsat, aby se z mých - relativně malých chyb poučili a aby se do podobné situace nedostali. A to nejdůležitější – má rada –když budete někoho, nebo něco prodávat, napište to do smlouvy tak, jak to cítíte a v žádném případě se nikdy a nikým – byť si myslíte, že je to váš přítel – nenechte zmanipulovat ! Budete si myslet, že jemu pomůžete, ale opak je pravdou, sobě neskutečně ublížíte a pak horko těžko budete dokazovat svou nevinnu a svou pravdu. Bude vás to stát mnoho peněz, mnoho úsilí, mnoho času, mnoho energie – jednoduše napsáno – nestojí to za to!
A další rada – když budete dávat své zvíře na veterinu, neodcházejte bez protokolu o zákroku a před tím si nechte vystavit a podepsat přibližnou cenu !

Vážení čtenáři, vážená redakce
I přes to, že jsem dlouholetá koňařka a to jak s praxí jezdectví, chovu, kočárovou dopravou, trénováním - moji svěřenci jak dvounozí, tak čtyřnozí mají mnoho medailí z mistrovských soutěží a to jak v drezuře, parkurech, tak i v military –přesto si připadám, jak úplný blb!!! Nechala jsem vnitřně vykastrovat Lupínka oboustranného kryptorchida – neboli jirčáka - nádherného sportovního ponyho po úžasném hřebci Lipanovi, který měl kvalifikaci na mistrovství Evropy. Veterinář MVDr. R. H si nechal za kastraci - operaci zaplatit dost tučnou částku peněz.. Aniž by mě informoval, musela jsem poté zaplatit ještě pronájem sálu, nítě, rukavice, narkózu...– Ústní dohoda – operace - kastrace Lupínka 7 OOO Kč a kýla druhého koně – 5 OOO Kč.... To znamená celkem 12 000 Kč...Na tuto velice přijatelnou cenu mě vlastně MVDr.R.H. nalákal. Aniž by nastaly jakékoliv komplikace, při předání koní na mě chtěla vet. nemocnice 32 000Kč. !!!! Moje koně byli pod zámkem s výhružkou, když
• Iva Rosická  |  28.05.2014 14:24:56  |  IP: 85.70.---.---
nezaplatím okamžitě celou částku, že mi koně nevydají a že mi navíc bude účtováno za každý den 1000 Kč za ustájení !!! O své peníze jsem dost hlučně bojovala a aspoň jsem si „vyštěkala“ slevu okolo 3 000 Kč – účtovali mi totiž pronájem sálu za DVA DNY – přitom já jsem věděla, že oba koně byli operováni jeden den... Byla jsem z toho v šoku, je to něco podobného, jako bych byla u holiče a krom ostříhání, či trvalé by na mě kadeřnice chtěla ještě pronájem místnosti plus zaplacení šampónu a vody a za použití rukavic a ručníku!
Ve veterinární nemocnici se mnou nebyl sepsán žádný přijímací protokol ani žádný vydávající protokol. Kastrace Lupínka nebyla do jeho průkazu zapsaná. Veterinář R.H. který Lupínka operoval – kastroval – u výdaje Lupínka nebyl a ostatní veterináři se vymlouvali, že Lupínka kastroval právě ten vet. R.H. a že on musí tu kastraci zapsat.
Dostala jsem sice platební výměr, ale zajímavé bylo, že ani na tom nebyl vet. R.H. zapsán a podepsán. Razítko a částka 28 600 Kč byla na veterinární nemocnici.
Horší bylo, že Lupínek i po operaci - kastraci nadále hřebčil. Jelikož jak jsem psala, mám mnohaleté zkušenosti, tak jsem si se 120 cm poníkem i s jeho hřebčením hravě poradila - mnoho a mnoho pohybu a to s jiným poníkem ve výběhu, lonžování, skákání ve volnosti...žádné energetické krmení, časté vožení Lupínka na závody – i když nestartoval – aby si na ruch koní zvykl – jednoduše napsáno – řád, výchova a disciplína.
... Do Lupínka se zamilovali kupci – v SMS zprávách dokonce píší, jak je Lupínek zcela očaroval. Já jsem jim Lupínka vymlouvala a nabízela pro ně absolutně bezproblémového poníka, který byl o dva roky starší, zkušenější...Ale kupující vybírali krásu, nikoliv charakter a trvali na svém, že si s Lupínkem poradí..Doporučovala jsem jim, aby ho měli na soukromé zahradě – protože k dětem i lidem byl Lupínek neskutečně hodný....Původně pro něho sháněli montovaný box na svou soukromou zahradu.Dohoda byla, že než si kupující montovaný box pořídí, tak zůstane Lupínek u nás a já s ním budu nadále pracovat a připravovat ho na další jezdecké závody, kde měl velice pěkné i přední umístění. Ale s kupující jsem se nedohodla na ceně za ustájení a trénování – snad si myslela, že to budu pro ní dělat zadarmo...
Kupující si chtěla koupit ještě jednoho koně – a to VELICE KRÁSNÉHO VYSOKÉHO SPORTOVNÍHO KONĚ 190 cm vysokého... Zaplatila si zde nějaké hodiny na trénování a dle datumu z SMS zpráv sem dojížděla 3 měsíce... To znamená, že tři měsíce zde i Lupínka sledovala, jak na něm jezdí mladičký Pavlik Juráš, jak přijíždíme s Lupínkem ze závodů ověnčeni pentlemi, jak Lupínek stojí v boxe s jiným poníkem, jak mezi koňmi nejsou mříže a Lupínkovi ke koním, které znal to nedělalo žádný problém – a to ani s klisnami, které v naší malé sportovní stáji (asi 10 koní ) stály.
S kupující jsme se za tu dobu více seznámily a skamarádily a pokaždé, když přijela, tak jsme si daly kafíčko s dortama, či chlebíčky a dlouho povídaly a dokonce si i navzájem svěřovaly různé věci...
• Iva Rosická  |  28.05.2014 14:17:01  |  IP: 85.70.---.---
Jednoho dne přijela rozhodnutá, že si Lupínka její manžel koupí. I s dcerou jsme se jí ho snažily vymluvit, ale ona si nedala říct. Do venkovního přístřešku jsem jí na její žádost přinesla Lupínkův průkaz koně a ona si ho CELÝ opsala – iniciály Lupínka a podle něho poté napsala kupní smlouvu, kterou mi poslala na schválení emailem.
Na můj velký údiv tam bylo: Kůň se prodává za účelem terapeutického ježdění a sportovního využití. Já jsem s tímto však nesouhlasila a napsala jsem jí, že na terapeutické ježdění nebyl Lupínek připravován a že v cizím prostředí a na cizí koně Lupínek hřebčí.

Ona mi volala a PROSILA MĚ, že by to tam potřebovala dát, protože by si to chtěla dát později do daní... Ještě jsem jí říkala, že není dost možné, aby na jednu stránku chtěli koně sportovního – tedy temperamentního, který by měl být více energický a závodivý a na druhou stránku, aby na tom samém koni kupující chtěli, aby byl naprosto flegmatický a vozil postižené děti! Krom toho, že Lupínek ani svým mládím ani svou malinkou výškou není na terapeutické ježdění vůbec vhodný – obzvlášť, když na některé koně hřebčí...


Já jsem nevěděla, proč Lupínek v cizím prostředí a na cizí koně hřebčí – jestli je to jeho charakterová vada a nebo jestli je to špatnou kastrací...Lupínka jsem svěřila s mým největším vědomím a svědomím do rukou odborníků - veterinářů, u kastrace jsem nebyla a ani nemám v očích RTG, ani nejsem jasnovědec, abych poznala, jak to s tou kastrací vlastně je.

Ona mě ale uprosila, aby to do té smlouvy mohla dát a tak si to dle svých potřeb poupravila ku svému prospěchu a já jsem skočila na lep a naivně nic netušíc, jsem se od „kamarádky“ nechala zmanipulovat a na její lišáckou úpravu jsem bohužel přistoupila... Konečné znění v kupní smlouvě tedy bylo : Kůň se prodává za účelem sportovního využití a v pozdějším věku, po absolvování výcviku případně k terapeutickému ježdění dětí.. Kupující byl seznámen se skutečností, že koník bude zpočátku v novém prostředí neklidný a může ještě nějakou dobu hřebčit.

Lidičky – nebudete mi věřit, ale nenápadné slovíčko zpočátku – mě dostalo až k soudu na lavici obžalovaných !!!!

Nebudu předcházet – vrátím se tam, jak kupující napsala kupní smlouvu a já jak jsem jí skočila na špek a myslím za tři dny smlouvu – která nebyla na ní, ale na jejího manžela – jsem bohužel podepsala.
Kupující chtěla, abych nechala Lupínkovi udělat parazitní vyšetření. To ale nemělo smysl, protože jsme ho den před tím odčervovali.

Ještě byl menší problém, že v té knížce nebyla zapsaná ta kastrace. Peníze za Lupínka jsem měla již na účtu a tak jsem Lupínka chtěla nechat na nového majitele ve Slatiňanech přepsat a zároveň tam nechat zapsat tu kastraci. Kupující jsem o tomto informovala a nabídla jí, než se ten průkaz vyřídí, aby si Lupínka u mě bezplatně nechala ustájeného, aby neměla problém s převozem a též v nové stáji... Ona mě ale nikdy v ničem neposlechla a tak mě neposlechla ani v tomto a říkala, že si Lupínka druhý den odveze a že jí stačí od našeho veterináře převoz koní na tři dny... V šoku jsem byla, když mi sdělila, že si Lupínka budou dávat do velikánské stáje, kde je kolem 40ti koní !!!! A ještě mi pohrdavě sdělila, že bude stát Lupínek vedle klisny !!!
Na mou radu, aby Lupínka vedle klisny v žádném případě nedávali – opět nedala !
Naopak mi řekla, že jsou tam samí odborníci a že tam též mají hřebce a že si s Lupínkem poradí. Teprve nyní mě napadlo, proč, když tam má u svého bydliště samé odborníky, proč jí do dnes
• Iva Rosická  |  28.05.2014 14:16:10  |  IP: 85.70.---.---
nenaučili na koních jezdit a proč si platila hodiny ježdění u mě a dojížděla za mnou mnoho km – sem a zpět!
Když Lupínka přivezli do této velké a cizí stáje, tak začalo TÓČO !!! Lupínek prý skákal po mřížích.... .... Nicméně, když jsem věděla, že je u nich Lupínek nešťastný, chtěla jsem, aby mi ho vrátili, že jim vrátím peníze... Kupující na to nepřistoupili ! Dokonce jsem je několikrát vyzívala, dokonce jim to i přikazovala, ale nepřistoupili na to ! Poté jsem jim nabízela, že by Lupínka koupila má kamarádka, která by ho měla právě na té soukromé zahradě pro svou holčičku –nepřistoupili na to ! Poté jsem jim chtěla pomoct s trénováním a ukázat jim, jak jsem Lupínka trénovala já a co mu vyhovovalo – nepřistoupili na to ! Poté jsem za Lupínkem chtěla bezplatně dojíždět i s mladičkým klučinou, který na Lupínkovi za mého trénování - jezdil a měl s ním na závodech úspěchy a tak Lupínka připravit na jejich hobby závody, které měli během 14 ti dní mít – že by Lupínka ten hošík na těch jejich závodech jel a předvedl jim, jak úžasně Lupínek skáče a chce vyhrávat – nepřistoupili na to ! Později jsem jim nabízela i výměnu Lupínka za jiného koně – nepřistoupili na to !
Jednání kupujících bylo až útočné ! Dokonce mě obviňovala z toho, že jsem jí prodala jiného koně !!!!! Lupínka si kupující vybrala, Lupínka kupující znala tři měsíce, Lupínka si kupující sama odvážela – já jsem jí ho neposlala poštou ! Lupínek měl výžeh, ten samý výžeh byl v jeho sedle byl i v kupní smlouvě ! Psala jsem jí – ať si k němu vezme třeba tisíc znalců, že Lupínek je Lupínek nikdo jiný !!! Její útočné emaily čím dál více gradovaly – dokonce jsem se dozvěděla, že Lupínek v Heřm. Městě při kastraci zahynul !!!! Na to jsem jí již značně podrážděná napsala, proč čmuchala v Heř.Městci, když jsem jí jasně napsala, ve které nemocnici Lupínek kastrován byl – krom toho měla od nás platební výměr z nemocnice, kde bylo razítko, telefon, datum, rok kastrace a jména veterinářů.
Potom následovala smršť ohledně kulek Lupínka ! Jednou psala, že měl Lupínek jednu kulku uvnitř a jednu venku, pak že obě venku, pak dokonce, že jsem ho nekastrovala vůbec a ve finále na mě útočila, že jsem jí lhala, že byl Lupínek kastrován vnitřně, protože ona tvrdila, že byl kastrován standartně.
Díky nezapsané kastraci – bylo další z jejich prazvláštních až psychopatických útoků, že jsem jí údajně lhala, že byl Lupínek kastrován teprve nedávno – proto jsem jí údajně varovala před jeho hřebčením... Ale jak jsem psala - chodila sem tři měsíce – tak kdyby byl Lupínek kastrován teprve nedávno – před koupí, tak by musela o té kastraci vědět ! Krom toho jednou v emailu napsala, že byl Lupínek kastrován před rokem, jindy zase před půl rokem a v žalobě si to poupravila na teprve nedávno..
Se slovíčkama si teda hrála jako kočka s myší !
• Iva Rosická  |  28.05.2014 14:15:29  |  IP: 85.70.---.---
Kdybych jim opravdu lhala, a říkala, že byl Lupínek kastrován teprve nedávno, tak nechápu, proč mu už za 11dní od koupi - dělali s jejich veterinářkou HCG testy!!! To by přeci museli čekat minimálně měsíc – až tři – než se to po „nedávné“ kastraci uklidní...
Další šoky jsem zažívala právě s těmi jejich HCG testy... Do odstoupení od kupní smlouvy mi napsali, že tento test dopadl negativně, tudíž je Lupínek řádně vykastrován a valach a že mi ho vracejí z toho důvodu, že je to hřebčení jeho charakterová vada – rys a že ho nechtějí...Krom toho tam bylo mnoho a mnoho nepravd a to např. že jsem Lupínka údajně kastrovala standartně a ne vnitřně . ( Kryptorchid – znamená nespuštěná varlata a proto musí být z hlediska infekce kastrace vnitřní a to ve vet. nemocnici.. ) Dále tam bylo mnoho lží, že Lupínek nemůže jezdit na závody - přitom u nás na závody jezdil, že Lupínek nemůže být na společném opracování koní – mám fotky, jak Lupínek na společném opracování koní je, že nemůže být přepravován s klisnou ( přitom u nich vedle klisny od samého začátku stál a stojí !!! Že je Lupínek k dětem nebezpečný,zlý, agresivní– přitom máme fotky, jak jejich děti vedou Lupínka pouze na vazačce bez udidla! Máme fotky, jak u nich ve stříkacím boxe jedna z dívek klečí pod předníma nohama Lupínka, jak jiná dívka stojí v těsné blízkosti zadních končetin Lupínka a Lupínek s nimi kamarádsky komunikuje a nijak je neohrožuje. Kdyby byl Lupínek opravdu tak agresivní, jak kupující tvrdí, tak by tam dívky ušlapal a ukopal a v lepším případě by jim utekl, protože na vazačce bez udidla kolikrát koně neudrží ani chlap. Na jezdeckých závodech je toto dokonce z bezpečnostních důvodů přísně zakázané... Vím o tom, že byly i smrtelné úrazy, když jezdci vodili své koně na vazačce bez udidla.
Takže z důvodů mnoho a mnoho nepravd jsem na odstoupení od kupní smlouvy nepřistoupila !!!

Přííísahááám – kdyby za mnou místo těch lží – přišli a řekli, že si s ním opravdu neví rady, nebo, že jim to na tu soukromou zahradu nevyšlo nebo ..............
Věřte prosím, že bych se s nimi dohodla.

Ale v tomto případě jsem začala bojovat za svou čest a za své jméno. Díky své firmě jsem si nemohla dovolit, aby o mě kdosi rozhlašoval, že jsem mu prodala nekvalitního koně – a ještě k tomu jsem mu údajně zatajila jeho vadu chování. Trénuji děti, půjčuji své čtyřnohé svěřence dětem na mistrovské soutěže – nedovolila bych si udělat podraz na děti. Poníci – děti – závody - dá se říct, že je to můj život.
Na vadu Lupínka, že hřebčí, jsem je férově upozornila. V tomto jsem měla a mám naprosto čisté svědomí.
Řekla jsem si, kde víc by mi mohli pomoct, než u soudu.

Mnoho přátel mi to vymlouvalo s tím, že u soudu to není o pravdě a nevinně  .

Poradila jsem se svým právníkem a i on byl stejného názoru, že jsem nijak nepochybyla a řekl, že mi s tím pomůže, neboť jsem jako prodávající neporušila povinnost, kterou mi ukládá § 596 Obč. z...
• Iva Rosická  |  28.05.2014 14:14:02  |  IP: 85.70.---.---
A přišla žaloba !

Ale světe div se !!! Do žaloby dali kupující přesný opak od odstoupení od kupní smlouvy – neboli – odstoupení od kupní smlouvy si naprosto protiřečí se žalobou ! Kupující se v žalobě odvolávají na ty samé HCG testy – z toho samého dne, od stejné veterinářky a tam jsou dokonce HCG testy silně pozitivní ! To znamená, že Lupínek není valach, ale hřebec !!!! No a tam kupující píší, že chtěli valacha a že nechtějí hřebce !
Takže shrnuto

- Původně vrátit peníze nechtěli !
-Prodat Lupínka mé kamarádce za stejné peníze – nechtěli !
- Pomoci s trénováním a výcvikem a předáním „návodu na použití“ – nechtěli!
- Vyměnit Lupínka za jiného koně – nechtěli !
- Řádně vykastrovaného valacha – nechtěli !
- A hřebce také nechtějí !!!

Opravdu si nesčetněkrát dávám otázku –co vlastně chtěli ?????

Takže se nad nikdo nebude divit, že jsem dotyčné napsala, ať se jde léčit, že je paranoidní !!!

Ale abych o kupujících nepsala jenom záporně, musím po pravdě napsat, že se po žalobě „gentlmensky“ též pokusili o smírčí cestu a to tu, že by mi Lupínka vrátili a já ho splácela dva roky. Musím se přiznat, že jsem o této variantě dlouho a vážně přemýšlela, ale nepřistoupila jsem na to a to z několika důvodů. Jak jsem psala výše – u soudu si chci očistit své jméno. Jméno chci také očistit Lupínkovi, protože si nálepku zlého, agresivního, sexuálně neunavitelného a pro děti nebezpečného koně – vážně nezaslouží. Krom toho mu kupující ohyzdně ostříhali tu jeho překrásnou dlouhou hřívu. S Lupínkem jsem chodila po mezinárodních výstavách a ta hříva ho dělala ještě mnohem krásnějšího – krom toho mu už nikdy do té dlouhé délky – až po plece nedoroste. No a další – prodala jsem jim hodného koně k dětem, který závodil i s 8miletým chlapečkem a měl úspěchy. Oni s ním dva roky nezávodí a tak bude trvat minimálně rok a to kdoví jestli – než se koník zase srovná a jeho
• Iva Rosická  |  28.05.2014 14:13:29  |  IP: 85.70.---.---
pokažení bude napraveno. Na takovéhoto mrńouse je velice obtížné sehnat a napasovat na něho šikovné děcko, které bude trošku průbojnější, než ten malý Napoleon Lupínek.... A krom toho je Lupínek o 2 roky starší. Takže suma sumárum – v dnešní době –Lupínek nemá tu cenu, za kterou jsem ho prodávala.

Takže sedím na lavici obžalovaných!!! A aby toho nebylo málo, tak MVDr. R. H – sice potvrdil, že mi kastroval–vnitřně oboustranného kryptorchida - Lupínka naroz.9.4.2006
plemeno Český sportovní pony !!! Ale u soudu křivě přísahal, křivě vypovídal a křivě svědčil, že kastroval – operoval hnědáka !!! Přičemž Lupínek je smíšený šiml !!!! Když jsem mu ukázala fotku Lupínka, kde měl jako mladý v sobě ještě hodně hnědé barvy a kde byl vidět i výžeh Lupínka, Tak ho u soudu zapřel, že to není kůň, kterého operoval – kastroval! A že kůň, kterého kastroval údajně nevykazoval žádnou bílou barvu ! Kastraci do jeho zdravotní knížky – dnes jsem přesvědčená – že úmyslně nezapsal !!! U soudu lživě vypovídal, že jsem mu knížku nepředala.... V tom případě visí moc otazníků, jak to, že když jsem tedy neměla průkazy dvou koní, jak to, že dovolil, abych oba koně sundala z auta – obzvlášť, když byli přivezeni z jiného okresu !!! Jak to, že aniž by znal jejich výsledky krve a očkování – tetanus – nechal dát tyto koně do stájí ve vet. nemocnici ! (Koně nebyli v ohrožení života a operace se plánovala skoro 3 měsíce...) Jak to, že koně aniž by vet- R.H.znal jejich identitu operoval ? Jak to, že si je aspoň nevyfotil ? Jak to, že neuděl aspoň popis koní ? Jak to, že si nezapsal jejich identitu z výžehů či čipů ? Jak to, že dával obou koním – dle patb. výměru – stejnou dávku narkózy ? Lupínek byl malinký a ten druhý velký kůň ! Krom toho – MVDr.R.H. PORUŠIL TEDA V TOM PŘÍPADĚ VETERIMÁRNÍ ZÁKON !
• Iva Rosická  |  28.05.2014 14:12:41  |  IP: 85.70.---.---
Krom toho - mám mnoho a mnoho svědků a důkazných materiálů – včetně našeho veterináře, že Lupínka MVDr. R-H. skutečně operoval – kastroval. Krom toho bylo od soudu nařízeno – zjištění pooperačních ran – které byly veterinářkou potvrzeny....

Tím, že vet. R.H. Lupínka zapřel se pochopitelně vše velice prodlužuje a peníze za soudy a právníky nehorázně narůstají...

Ale to hlavní – u soudu se řeší, jestli je Lupínek valach, nebo hřebec !!!! Tak když připustím variantu, že byl Lupínek špatně vykastrován– protože nějaký vážný důvod, proč vet. R.H. , že Lupínka zapřel – jistě má - ví prosím někdo, jak se nazývá špatně vykastrovaný kryptorchid – jirčák ??? Je to valach, nebo hřebec – nebo co to vlastně prosím je ? Vím, že u koní se musí člověk neustále učit a učit...ale také vím, že nás ve škole učili, že vykastrovaný kůň je valach a to především z toho důvodu, že NEMŮŽE PLODIT HŘÍBATA.

Je vůbec možné, aby existoval hřebec bez varlat ? Možná vypadám, jako ten největší hlupák, ale toto se opravdu řeší u soudu !!!

Děkuji, děkuji, děkuji za strpení, že jste tento příběh dočetli až do konce..
Děkuji, děkuji za rady a nápady a za vaše názory. Jsem z toho sama v šoku a připadám si jako v tom nejhořčím snu. Můj. emai – ikarosicka@seznam.cz nebo tel. číslo 736408446...Fotky Lupínka na www.jkiros.wbs.cz, nebo fotky NEBEZPEČNÉHO, AGRESIVNÍ, NEUSTÁLE SILNĚ HŘEBČÍCÍHO LUPÍNKA ..... na http://jkiros.rajce.idnes.cz/VELICE_DOJEMNE_-_NEVERITE%2C_ZE_8_MILETY_...
• Iva Rosická  |  28.05.2014 14:11:56  |  IP: 85.70.---.---
Co se děje u soudu, je na další neuvěřitelný skutečný příběh. Snad jen perlička, jak jejich veterinářka vypovídá : Ve své péči mám i hřebce, kteří nevykazují příliš silné hřebčí chování, nicméně, pokud jde o Lupínka, mám za to, že pokud by byl valachem, nevykazoval by erekci po každém nebo při každém střetu s kobylou. ... ....Na to u soudu předkládám fotografii, , kde Lupínek u kupujících stojí vedle klisny. Veterinářka na to hbitě odpovídá, že je mezi nimi vysoká zeď a že na sebe Lupínek s klisnou nevidí. Znova poukazuji na fotografii, kde je jasně vidět, že mezi nimi žádná vysoká zeď není, že jsou tam mříže a že na sebe Lupínek s klisnou nejen že vidí, ale i k sobě čuchají a Lupínek žádnou erekci nevykazuje. Na to mi je odpovězeno, že ve stáji nebylo místo a že tam Lupínka dali na chvilku. Dle fotek a datumu a svědků – to žádné na chvilku není – stojí tak od samého začátku – tj. – 2 roky ! Krom toho, kdyby tam Lupínka postavili opravdu jenom na chvilku, tak by se dle ostatních výpovědí musel u klisny se svým „nadměrným“ hřebčením asi zbláznit.Krom toho by si jejich veterinářka měla uvědomit, že u hřebců není ani tak důležitý zrak, ale čich ! Pamatuji se na smutný příběh, kdy velice dobrý hřebec Aktiv Roberta Schelberka na třídenních závodech hřebčil a hřebčil a to nestál vedle klisny, ani naproti ní – ale cítil jí na dálku – a na těch závodech ve stáji uhynul – dostal infarkt...

U soudu v ohrádce, kde se přísahá a má se mluvit pravda a nic jiného, než pravda – se tak rozhodně neděje ! Pravdivá jsou snad jen jejich jména. Moji svědci doposud předvoláni nebyli. Soudkyně zatím věří těm, co křivě přísahají. Ale víte, jak je to. Ten, kdo lže se do toho zamotává. A já věřím, pevně věřím, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí a nebo, že lež má krátké nohy. Doufám, že opět nejsem naivní.
Iva RosickáNový vzkaz
nick  
text
 
 
165-9dva  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.
TOPlist
Tvorba webových stránek na WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek